PIELĘGNACJA

.

.

DLACZEGO BEZ SULFATÓW?

Włosy przedłużane Zen Hair są wykonane w 100% z naturalnych włosów ludzkich najwyższej jakości. Pozyskiwane są one wyłącznie od dziewczynek, wcześniej nigdy niefarbowane ani nierozjaśniane. Ponieważ ścięte włosy nie są połączone ze skórą mieszkami włosowymi, narażone są na przesuszanie. Dlatego wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i specjalistycznych kosmetyków niezawierających sulfatów. Sulfaty wysuszają włosy przedłużane i mogą również pozbawiać je koloru. Ta zwiewna biała piana, która wytwarza się w czasie mycia szamponem pochodzi z sulfatów. Myją one włosy, lecz problem w tym, że robią to zbyt dokładnie. Sulfaty wymywają naturalne olejki. Nie należy używać kosmetyków zawierających w składzie sulfatów, alkoholu, etanolu i olei mineralnych.


SPANIE

Posiadając przedłużane włosy, nigdy nie kładź się spać z mokrymi lub wilgotnymi włosami- grozi to powstawaniu kołtunów. Aby zapobiegać plątaniu się włosów przedłużanych zaplataj włosy w warkocz lub kucyk na czas snu. Warto zaopatrzyć się w jedwabne powłoczki na poduszkę, które są przyjazne dla włosów.


SZCZOTKOWANIE

Upewnij się, że szczotka której używasz do czesania włosów przedłużanych lub okolic połączeń jest specjalną szczotką do takich włosów. Są one specjalnie zaprojektowane, by połączenia nie uległy pozaciąganiu. Podczas szczotkowania ważne jest aby przytrzymywać jedną ręką miejsca połączeń, aby zapobiec nadmiernemu szarpaniu. Obowiązkowe jest codzienne ostrożne czesanie, zawsze należy zaczynać czesać od dołu stopniowo ku górze, cały czas przytrzymując miejsca połączeń.


MODELOWANIE

Podziel włosy na sekcje. Wysusz sekcja po sekcji używając okrągłej szczotki wentylowanej lub szczotki do włosów przedłużanych. Kieruj strumień suszarki ku dołowi, aby wygładzić włosy. Nigdy nie pozostawiaj włosów przedłużonych do naturalnego schnięcia i nigdy nie susz ich w sposób gwałtowny – zawsze minimalną siłą nawiewu unikając gorąca suszarki. Do snu luźno zaplataj przedłużone włosy i pozostaw je tak na noc. Przedtem zawsze upewnij się, że włosy są suche.


MYCIE I SUSZENIE

Najważniejszą rzeczą jeśli chodzi o mycie włosów przedłużanych jest to, aby używać wyłącznie szamponów i produktów do pielęgnacji włosów, które nie zawierają sulfatów, alkoholi, etanolu i olei mineralnych.
Włosy przedłużane należy myć 1 – 2 razy w tygodniu.

WSKAZÓWKI DO MYCIA:

Przed każdym myciem należy dokładnie rozczesać włosy i rozdzielić od siebie pasma, na których są połączenia, aby zapobiec potarganiu włosów u nasady. Włosy należy myć letnią, niegorącą wodą. Delikatnie rozprowadź szampon wzdłuż przedłużanych włosów – nie wcieraj i nie myj okrężnymi ruchami, ani zbyt gwałtownie, aby nie splątać włosów. Upewnij się, że szampon został rozprowadzony między połączeniami i delikatnie wmasuj w skórę głowy. Nałóż odżywkę od połowy długości ku końcówkom włosów przedłużonych. Nigdy nie nakładaj odżywki i olejków na taśmy – zachowaj minimum 2 centymetrowy odstęp! Umyj włosy w pozycji stojącej, tak aby strumień wody spadał z góry (idealny w tym celu jest prysznic). Nigdy nie myj włosów z głową do dołu, używając do tego umywalki lub wanny. Usuń nadmiar wody delikatnie wygniatając włosy. Unikaj tarcia włosów. Uwaga: włosy należy płukać dłużej niż normalnie, a także w podziale na sekcje, aby mieć pewność, że produkty zostały dokładnie wypłukane ze skóry i włosów.

WSKAZÓWKI DO SUSZENIA

Na wilgotne włosy rozpyl odżywkę proteinową w sprayu, ale tak aby nie aplikować na taśmy. Wysusz najpierw taśmy (połączenia włosów) używając chłodnego i niezbyt silnego strumienia suszarki, nie kierując zbyt długo strumienia suszarki na taśmy. Nigdy nie używaj gorącego strumienia suszarki, ponieważ wpływa to na stopniowe roztapianie się połączeń.


STYLIZACJA

Włosy przedłużane Zen Hair są wykonane w 100% z naturalnych włosów i można je dowolnie stylizować prostownicą, lokówką lub falownicą. Wykończ fryzurę produktami do prostowania włosów lub, aby uzyskać efekt falowania, możesz użyć ogrzanych wałków, klipsów lub innych akcesoriów z użyciem ciepła. Używaj źródła ciepła z dala od taśm i zawsze przy tym używaj produktów chroniących włosy przed ciepłem. Produkty chroniące przed ciepłem stosuj przed modelowaniem i użyciem ciepła. Im więcej ciepła zastosujesz, tym krótsza jest długość życia twoich włosów. Traktuj swoje przedłużone włosy z taką samą troską jak o własne naturalne.


FARBOWANIE

Bardzo szeroka gama kolorystyczna pasemek Zen umożliwia idealne dopasowanie koloru włosów przedłużanych z włosami klientki, dlatego nie ma potrzeby farbowania i rozjaśniania włosów przedłużanych, co zwiększa ich czas użytkowania oraz wpływa na kondycję włosów przedłużanych. Farbowanie odrostów klientki można połączyć z usługą przepięcia włosów.


SAUNY/ŁAŹNIE PAROWE

Korzystając z sauny/łaźni parowej miej świadomość, że ciepło może uszkodzić połączenia. Chroń włosy w ręczniku lub upnij je.


SOLARIUM

Podczas wizyty w solarium owiń włosy ręcznikiem, aby chronić połączenia i przedłużone włosy.


PŁYWANIE

Unikaj wody morskiej i wody chlorowanej w basenach. Wskazany minimalny kontakt z włosami przedłużanymi. Upinaj włosy lub używaj czepka kąpielowego.


PO NAŁOŻENIU

Tuż po doczepieniu włosów rekomendujemy nie myć ich przez co najmniej 24 godziny. Da to pewność, że połączenia i taśmy będą w pełni zamocowane.
Nigdy nie noś przedłużanych włosów dłużej niż 2-3 miesiące bez przepinania, ponieważ przez ten czas twoje włosy urosną ok. 3-5 cm. Włosy u nasady często ulegają splątaniu jeśli nie były rozdzielane połączenia. Może nastąpić osłabienie własnych włosów, a w konsekwencji ich wypadanie oraz uszkodzenia połączeń włosów, tak więc niezbędne jest regularne ich przepinanie.

Po kilku dniach od nałożenia włosów przedłużanych możesz zauważyć, że skóra głowy będzie przeczulona i lekko obolała, jest to normalne i nie jest symptomem żadnego problemu lecz jedynie dodania ciężaru włosów przedłużonych. Jeśli jednak będzie się to utrzymywać dłużej niż kilka dni, może być to spowodowane zbyt ścisłym nałożeniem przedłużek, w takim wypadku należy sprawdzić poprawność ich nałożenia.

Do czesania włosów przedłużanych rekomendujemy specjalistyczne szczotki marki Kent : CSML, CSMM i CSMS.
Do mycia włosów rekomendujemy użycie kosmetyków Kaaral: szampon, odżywka i ampułki Reale lub szampony, maski i olejek z serii Maraes.
Do zabezpieczenia włosów przed ciepłem suszarki podczas modelowania rekomendujemy serum Triacton marki Kaaral.

Zen Luxury Extensions

Polecamy

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X